Dlaczego my?

Moda w szpitalu – przełom w odzieży medycznej!

Standardowy ubiór chirurga czy pielęgniarki na ogół kojarzy się z nieciekawym, białym bądź zielonkawym uniformem, który nie przywołuje na myśl nic przyjemnego. Nie jest to optymalne rozwiązanie zarówno dla pacjentów, jak i lekarzy, którzy spędzają większość swojego dnia w tym samym, nużącym stroju. Pora na zmiany! Osoby obeznane z branżą medyczną być może miały już okazję usłyszeć o projekcie KOKOSZE, którego celem jest wniesienie pewnej świeżości w dawne standardy uniformów medycznych. Jest to stosunkowo młoda marka, która swój oficjalny start datuje na rok bieżący – 2019. Stanowienie nowego gracza na rynku wcale jednak nie wiąże się w tym przypadku z brakiem profesjonalizmu – wręcz przeciwnie!

Czym jest projekt KOKOSZE?

Projekt KOKOSZE jest bardzo interesującą i oryginalną inicjatywą, która na nowo definiuje odzież medyczną. Jest to marka, która za cel obrała sobie kompletnie inne podejście do klasycznych uniformów dla lekarzy, wprowadzając na rynek nową serię produktów, które udowadniają, że szpital i moda wcale z sobą nie kolidują!

Widok ozdobnych ciuchów medycznych może z początku wydać się odrobinę niecodzienny, lecz tak naprawdę szybko można się do nich przyzwyczaić. Tak długo, jak wybrane ubrania pozostają wygodne i funkcjonalne, urozmaicony wygląd to jedynie zaleta! Okazuje się, że standardowe maski, czepki, spodnie czy fartuchy używane w placówkach posiadają zaskakująco duży potencjał pod względem designerskim – wystarczy wyjść poza schematy i narzucone konwencje!

Czym wyróżnia się odzież medyczna marki KOKOSZE?

Należy zaznaczyć, że ten brand to o wiele więcej, niż tylko próba utworzenia kolorowych strojów dla lekarzy. Są to najwyższej jakości, wyspecjalizowane ubrania i akcesoria, które łączą w sobie wyraźną pasję i inspirację. Jak sama nazwa wskazuje, większość kreacji luźno bazuje na kulturze ludowej, odwołując się do bogatego folkloru łowickiego. Pomimo tego, odzież ta zachowuje nowoczesny i profesjonalny wygląd, oferując jednak pewną domieszkę indywidualizmu, którego tak brakuje wśród typowych uniformów. Odzież medyczna KOKOSZE charakteryzuje się nasyconymi kolorami, przyciągającym wzrok wzornictwem, a także nietypowym krojem, który wykorzystuje różne dodatki, jak choćby duże, ozdobne guziki, aby osiągnąć niepowtarzalne efekty wizualne.

Rzecz jasna, kolekcje te to znacznie więcej niż tylko wygląd! Żaden lekarz nie chciałby podjąć się pracy w niewygodnym i niefunkcjonalnym ubraniu, nawet jeśli prezentowałoby się ono najlepiej na świecie. Jak wiadomo, kliniki, szpitale i inne ośrodki medyczne posiadają bardzo wysokie standardy pod względem odzieży, jaką się na ich obszarze stosuje. Z uwagi na nieustanny kontakt z zanieczyszczeniami biologicznymi, strój lekarza musi być możliwie łatwy w czyszczeniu i sterylny. Produkty z serii KOKOSZE są zaprojektowane specjalnie z myślą o szpitalnych warunkach, dlatego pranie ich w wysokich temperaturach nie powinno stanowić problemu. Co więcej, ich fason zapewnia dostateczny komfort, nawet w obliczu ciężkiego, wielogodzinnego dyżuru.

Chociaż prezentują się dość nietypowo, stroje KOKOSZE to tak naprawdę medyczne uniformy z górnej półki, które szyte są lokalnie, z użyciem dobrych gatunkowo materiałów. Dzięki wykorzystaniu wyłącznie wysokiej jakości tworzyw, są one bardzo wytrzymałe i bez wątpienia nie ulegną szybkiemu zużyciu, nawet przy regularnym ich użytkowaniu. Materiały te przekładają się także na komfort podczas pracy – zapewniają one dobrą cyrkulację powietrza, gwarantując poczucie świeżości i umożliwiając skórze oddychanie. Jest to bardzo ważne, szczególnie jeśli spędza się w nich większość dnia.

Dlaczego warto jest dać szansę odzieży medycznej KOKOSZE?

Odzież medyczna KOKOSZE bez wątpienia powinna dobrze spisać się w pracy lekarza, lecz warto jest zastanowić się nad jej faktycznym zastosowaniem. Raczej nie ulega wątpliwości, że medyk ubrany w coś nieco bardziej kolorowego, wywołuje przyjemniejsze odczucia u pacjenta. Designerski styl produktów jest doceniany jednak przede wszystkim przez samych lekarzy, którzy wreszcie mają możliwość wyrażenie siebie, nawet podczas wykonywania rutynowych obowiązków.
Szpital lub klinika, które wyposażą swoją kadrę w tego typu, niestandardowe uniformy, z pewnością się wyróżnią. Wraz z odpowiednim wystrojem placówki, urozmaicone stroje dla pracowników pomagają we wprowadzeniu bardziej przyjaznej atmosfery, która ogranicza stres związany z przeprowadzanym tam leczeniem. Jest to szczególnie istotne w przypadku szpitali pediatrycznych, gdyż mają one do czynienia z dziećmi, które silnie reagują na tego typu bodźce.

Reasumując, kolekcja tej marki to ciekawy projekt, który udowadnia, że na modę i designerskie wyczucie stylu, miejsce jest praktycznie wszędzie. Wiąże się on z realną szansą na wyznaczenie nowych standardów pod względem odzieży medycznej, dlatego wydaje się być wartą uwagi inwestycją. KOKOSZE powinno zwrócić uwagę nowoczesnych klinik, które nie boją się wprowadzać innowacyjnych rozwiązań.